Jóni náparka – rituál spojenia so svojím vnútorným chrámom

Milá žena, priateľka, manželka, matka, rebelka, divožienka, víla,
pozývam ťa uctiť si vlastné telo. Nájdi si, prosím, čas na seba. Láska začína bytím sama so sebou a v sebe. Často počúvam, že ženy sa necítia „tam dole“. Nemôžu, keď verbálne túto časť vyradili z tela a z rovnocenného vnímania. Jóni náparka je krásny spôsob, ako sa so sebou spojiť cez živel vody. Na internete je veľa návodov na náparku, odporúčam prečítať si zdravotné indikácie a obmedzenia, napríklad tehotenstvo. Svoje bylinky si vyberajte citlivo. Na rituál si vyhraďte čas, pripravte si potrebné veci a vytvorte si svoj posvätný priestor.
Potrebujeme (okrem bezpečného priestoru a času):
· veľký hrniec, stabilný, aby sme na ňom a doske mohli pohodlne sedieť,
· malý hrniec s bylinkami v dostatočnom množstve vriacej vody, ktorý vložíme do veľkého,
· dosku na náparku, resp. si vymyslíme iný spôsob sedenia na veľkom hrnci
· deku, hrubé ponožky, čaj, zápisník, pero a vreckovky.
Kým nám bylinky ochladnú tak, aby nám para bola príjemná, vytvoríme si priestor, ktorý vyvetráme, môžeme ho aj vydymiť, zapáliť si sviečku, spraviť svoj oltárik, vyzdobiť ho kvietkami, kryštálmi či spevom. ☺

Nech telo je Chrámom a Láska býva v ňom.

Keď sa na náparku posadíme, stíšime sa, dýchame. S nádychom nadychujeme cez jóni silu byliniek, výživu vody, otvárame sa možnosti naplno prejaviť svoje emócie a sexuálne túžby. S výdychom prepúšťame všetko, čo nám neslúži, staré vzorce, hnev, dožadovanie sa lásky, pozornosti, záujmu… Ak vnímate hlbšie vzorce, ktoré sa objavia, uvoľnite ich, pokojne aj cez slzy, ktoré sú tiež kolobehom vody v nás. Uctite si ich múdrosť. Venujte si toľko času, koľko potrebujete. Ak sa cítite pripravené na rozhovor s jóni o jej potrebách, túžbach, ponorte sa do rozhovoru. Ak sa vám chce kričať či tónovať, mrmlať či spievať, prejavte to tak, ako to cítite. Ak si túžite napísať pár slov či kresliť, pokojne tak urobte. 

Často sa mi stáva, že v pokoji spojenia so sebou sa zrazu nadýchnem inak, plnšie do seba, do dychu bytia. Som svojím dychom. Toto uvoľnenie je pre ženu často možné až keď sa cíti v bezpečí. Jóni náparka je pre mňa takýmto bezpečným pozvaním k sebe samej.

Čas v lunárnom cykle – ako cítiš
Inšpirácia pre teba – 13 bylín: praslička, pľúcnik, túžobník (kvet), kocúrnik, ruža, myší chvost (list), šalvia praselná, šalvia muškátová, šalvia lekárska, žihľava, medovka, lipkavec mäkký, ľubovník bodkovaný.
Ruža sa otvára teplými lúčmi slnka.

Zuzka Mališová, www.radost.sk

Ruža: www.daurea.sk

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *