Objavili sme pre vás

Kniha: Zdravie bez liekov

Objavili sme pre vás ďalšie zaujímavé dielo z dielne autorov knihy Zdravé črevo MUDr. Ladislava Kuželu a Mgr. Zuzany Čižmárikovej. Ide o textovo, ale aj obrazovo zaujímavý pohľad na mikrobióm v našich črevách. Jednoducho, ale pritom odborne a na základe faktov a výsledkov rôznych výskumov prináša pohľad na mnohé zaujímavosti, ktoré s naším trávením súvisia. Napríklad o druhom mozgu v našich črevách, o tom, ako črevná mikroflóra ovplyvňuje našu chuť do jedla, o tom, že pitný režim dokáže ovplyvňovať aj našu váhu. Zorientuje aj v prínosoch či rizikách moderných keto či paleo diét, poučí o rozdieloch medzi prebiotikami, probiotikami a postbiotikami. Ponúka však aj „klasiku“ v informáciách o prospešnosť vlákniny či o vplyve fermentovaných potravinách na naše trávenie. Alebo aj zaujímavý pohľad na to, že vystavenie človeka zvieraťu v rannom veku pomáha stimulovať detský imunitný systém. Popri týchto zaujímavostiach je však kniha hlavne o tom, ako dobre a kvalitne svoj mikrobióm kŕmiť, aby sme boli plní síl a chuti do života.

 

Zaujímavosť: Dať knihám nový život

Potrebujete predať nepotrebné knihy? Tento mesiac sme trošku pretriedili knižnicu domácu i redakčnú a doplnili ju novými titulmi. Vytriedené knihy sme posunuli cez dva antikvariáty, ktoré majú dostupné dobre vymyslené podmienky výkupu

ONLINE ANTIKVARIÁT

Ľahký a rýchly on-line výkup kníh s dopravou zadarmo.   

www.online-antikvariat.sk

 

KNIHOBOT

Heslo: Vraciame knihy do obehu
Sami o sebe píšu: „Predávame knihy a staráme sa o to, aby sa vaše knižky, ktoré už nechcete, dostali čo najrýchlejšie k novým čitateľom a majiteľom. Je to také jednoduché! Baví nás to. Začali sme pred niekoľkými rokmi v Česku. Teraz vraciame knihy do obehu aj na Slovensku. Ponúkame literárnu klasiku, bestsellery, staré poklady, kultové komiksy aj odborne zamerané publikácie. Naše knihy sú z druhej ruky, a preto dbáme na to, aby boli vždy kvalitne nafotené a vy by ste sa o ich stave mohli jednoducho presvedčiť. Reklamácia bez dohadovania je samozrejmosťou. Pokiaľ chcete knihy predať, pokojne aj celú knižnicu, nie je nič jednoduchšie, než to skúsiť cez nás. Zariadime za vás celý predaj a so zárobkom sa rozdelíme.“
www.knihobot.cz, www.knihobot.sk
 

Miesto: Vinohradnícky skanzen Svätý Jur

Ak máte radi históriu, krásne výhľady, oddych a ako bonus ochutnávky vína, určite zavítajte do Svätého Jura. Vinohradnícky skanzen je súčasťou prírodného okruhu Svätojurského náučného chodníka, ktorý vás dovedie k zrúcanine hradu Biely Kameň a ďalej k valom Slovanského veľkomoravského hradiska.

Skanzen umiestnený v miestnej lokalite Panciere. Cieľom bolo vytvoriť jedinečný prírodno-kultúrny priestor, ktorý nesie historický odkaz našich praotcov. Má ambíciu priblíži verejnosti význam vinohradníctva a vinárstva, prezentovať pôvodné spôsoby pestovania viniča a kultivácie vinohradov, ako aj tradičné odrody vínnej révy. Skanzen je stále v procese budovania. Postupne tu nájdete vysadené kolové vinice s tradičnými odrodami, strážny domček, suché múriky, terasy či rúna, ako aj ovocný sad či vinohradnícky prístrešok, či búdu. 

www.terroir.sk

Fb: @vinohradnicky.skanzen

 
Tags: No tags

Comments are closed.