Homeopatická liečba chronickej únavy matky

Každá matka si želá pre svoje dieťa to najlepšie. Chce pre neho najlepšie vzdelanie, kamarátov, kariéru, aby bolo zdravé, šťastné a úspešné. Snažíme sa a robíme všetko pre to, aby sme mu to zabezpečili už od jeho prvého nádychu. Staráme sa o neho s láskou, poskytujeme mu stopercentnú starostlivosť a uspokojenie jeho potrieb s vedomím, že dávame svojmu dieťaťu to najlepšie.

Problém však nastane, keď toho začne byť priveľa. Dieťa začne chodiť do škôlky, matka do práce, neskôr príde na rad škola, odvoz na krúžky, učenie sa s dieťaťom. Nároky sa stále zvyšujú a pre matku neostáva nijaký voľný čas. Napriek tomu, že v práci podáva rovnaký výkon ako otec, po príchode domov jej namiesto odpočinku začína ďalšia pracovná zmena.

Veľký výkon a zaťaženie sa zväčša neskôr odzrkadlia aj na zdravotných problémoch. Jedná sa o komplexný problém, pri ktorom sú príčinou zdravotných ťažkostí preťaženosť a stres. V takomto prípade je vhodné vyhľadať celkovú holistickú liečbu, napríklad homeopatiu, kde terapeut lieči príčinu problému.

Ako spoznať, že je toho na vás priveľa:

  • Trpíte nespavosťou. Napriek tomu, že ste vyčerpaná a veľmi túžite spať, nedarí sa vám zaspať alebo neviete zaspať po prebudení v noci. Vaša myseľ je aktívna, v hlave vám víria myšlienky, čo je ešte potrebné dokončiť a na čo nesmiete zabudnúť.
  • Začnete pociťovať neodôvodnený strach alebo úzkosť. Nadmerne sa strachujete o seba alebo o svojich blízkych. Úzkosti sa môžu prejavovať aj fyzickými prejavmi, napríklad tlakom na hrudníku, kŕčmi a trasením svalov – tetániou, pocitom hrče v krku atď.
  • Pociťujete bolesť v rôznych častiach tela, či už hlavy, svalov, alebo kostí.
  • Máte oslabenú imunitu a zvýšenú náchylnosť na bežné infekčné ochorenia.
  • Začnú sa u vás prejavovať zmeny v správaní, na bežné situácie v rodine alebo v práci reagujete neadekvátne. Viac kričíte na deti, nemáte trpezlivosť, rýchlejšie sa nahneváte a vybuchujete.
  • Ste slabá a vyčerpaná, nedokážete už urobiť toľko práce v domácnosti ako v minulosti.
  • Nedokážete sa tešiť ako predtým, pociťujete smútok, najradšej by ste boli osamote a mali od všetkého pokoj.

Prípad z praxe: Cítim sa ako nahnevaná šelma

Tridsaťsedemročná blondína prichádza pre problémy s návalmi tepla, únavou a nadváhou. Ťažkosťami trpí od pôrodu svojho 4-ročného syna. V strese ju náhle zaleje pot od hlavy až po kríže. Chrbát vplyvom chladného potu rýchlo tuhne a bolí, už niekoľkokrát ju aj seklo v krížoch. Nadváhou trpí od pôrodu. Cvičí, stravuje sa normálne, ale tehotenské kilá sa jej nedarí schudnúť. Napriek tomu, že spí dostatočný počet hodín, stále sa cíti unavená. Problém s potením začal po pôrode pri dojčení synčeka. Akonáhle sa prisal na prsník, prišla horúčava a zalial ju pot. Napriek tomu, že už nedojčí, problémy stále pretrvávajú. Pri detailnejšom rozhovore zisťujem, že hlavným spúšťačom stresu je jej syn. Keď od synčeka niečo žiada a on neposlúchne alebo keď od nej neustále niečo vyžaduje, náhle do nej vstúpi veľký hnev. Cíti, že situáciu nezvláda, snaží sa hnev potlačiť, otočiť sa a predýchať to. Vtedy príde nával.

Problém s potením začal po pôrode pri dojčení synčeka. Akonáhle sa prisal na prsník, prišla horúčava a zalial ju pot. Napriek tomu, že už nedojčí, problémy stále pretrvávajú. Pri detailnejšom rozhovore zisťujem, že hlavným spúšťačom stresu je jej syn. Keď od synčeka niečo žiada a on neposlúchne alebo keď od nej neustále niečo vyžaduje, náhle do nej vstúpi veľký hnev. Cíti, že situáciu nezvláda, snaží sa hnev potlačiť, otočiť sa a predýchať to. Vtedy príde nával.

Návaly potu však prichádzajú aj pri bežnom strese, napríklad keď sa ponáhľa na zastávku, aby stihla autobus do práce. Počas rozhovoru sa klientka zrazu rozplače a hovorí: „Najradšej by som bola sama, načo mi bolo dieťa. Často prichádzajú momenty, keď si s ním neviem dať rady, neviem, ako mám reagovať.“ Na otázku, ako teda zvyčajne reaguje, mi odpovedá, že buď hnev potlačí a vtedy príde nával, alebo sa neudrží a na synčeka kričí, často aj škaredo. Nerozumie svojim reakciám, nespoznáva svoje správanie, aj keď si povie, že predsa nie sme stroje, sme ľudia. Následne má výčitky svedomia a pripadá si ako harpya. Už má toho všetkého dosť. Na otázku, čoho všetkého má dosť, odpovedá, že toho snaženia. „Asi sa príliš snažím, aby bolo všetko v poriadku, aby bolo doma upratané, aby mal čo jesť, aby bol zdravý a naučil sa dobre rozprávať a všetkému rozumel.“ (Chlapček trpí oneskorením vývoja reči.) Počas konzultácie si postupne uvedomujem, že klientka na seba vyvíja príliš veľký tlak. „Potom vybuchnem a úplne zbytočne, v amoku viem povedať veľmi škaredé slová. Cítim sa vtedy ako šelma s labami, pazúrmi, ako nejaký gepard. Chodím z jednej strany na druhú. Keď je toho už príliš veľa, zaútočím na svoje dieťa. Aj na manžela často vybuchnem, aj on si to zlizne.“ Plynule prešla do opisu synčekovho pôrodu, z ktorého má doteraz veľkú traumu. „Pôrod bol náhly, vyvolávaný. Od vyčerpania som nedokázala stáť na nohách. Bol veľké bábätko. Stále vidím, ako ho vytláčam von. Chcela som mať ešte jedno dieťa, ale už nechcem.“ Počas pôrodu nastali komplikácie. Zasekol sa v pôrodných cestách a museli ho oživovať. Po pôrode jej ho zobrali. Prvý raz ho videla až po piatich dňoch. Bol napojený na hadičky. „Nikto mi so synčekom nepomohol. Všetko sa točilo iba okolo neho, aby bol v poriadku. Stále sme chodili po vyšetreniach. Tri roky som sa stále zaoberala tým, čo s ním bude. Bolo toho na mňa priveľa.“

Na otázku, akú má povahu, mi odpovedá, že všetko chce robiť veľmi rýchlo, nemá trpezlivosť. Predtým nebola taká výbušná. Na ľudí pôsobí pokojne, vie však z ničoho nič vybuchnúť. Manžel by o nej povedal, že je starostlivá a šikovná. Rada číta romantické knihy a zaujímavé príbehy. Popri práci vychovávateľky študuje aj špeciálnu pedagogiku. Na zábavu a záľuby jej teraz veľa času nezostáva.

Počas konzultácie si starostlivo zapisujem všetky informácie a zdravotné problémy zadávam do homeopatického programu, ktorý redukuje výber vhodného homeopatika. Už teraz myslím na homeopatikum, ktoré som klientke predpísala. Jej výber obľúbenej zelenej farby len potvrdzuje moju voľbu.

Človek by si najskôr pomyslel, že som klientke vybrala homeopatikum vyrobené zo zvieraťa, nejakej šelmy, napríklad geparda. Klientka však dostala homeopatikum vyrobené z chemického prvku dusíka pod názvom Nitrogen. Dusík je plyn bez farby a zápachu. V periodickej sústave prvkov sa nachádza pod protónovým číslom 7. Obsahuje ho väčšina výbušnín, ako nitroglycerín, pušný prach atď. Dusík v kvapalnej forme sa využíva na chladenie.

Homeopatikum Nitrogen je vyrobené z dusíka a v homeopatii nebolo dobre známe až do popísania jeho homeopatického obrazu v 90. rokoch 20. storočia holandským homeopatom Janom Scholtenom. Ľudia, ktorí dobre reagujú na tento homeopatický liek, majú potrebu rozširovania sa, expanzie, potrebujú stále viac a viac. Neustále zvyšujú svoje nároky, majú pocit, že musia splniť všetko, čo si naplánovali, a pokračovať v tom, čo už dosiahli. Niekedy je pre nich ťažké uvoľniť sa a oddýchnuť si, aj keď by to radi urobili. Vzniká tak pocit napätia, ktoré pri nahromadení môže viesť k explózii. Preto často vybuchujú v návaloch hnevu, keď niečo nejde tak, ako si naplánovali. Sú veľmi netrpezliví. Toto homeopatikum je možné užiť aj počas pôrodu, keď je dieťa zaseknuté v pôrodných cestách, prípadne po pôrode na komplikácie, ktoré vznikli v dôsledku zaseknutia.

Kontrola po dvoch mesiacoch

Na moju otázku, ako sa má, odpovedá: „Začala som šialene chudnúť. Napriek tomu, že som nič nezmenila, za dva mesiace mám konfekčnú veľkosť o číslo menšiu. Všimli si to v okolí, chvália ma a pýtajú sa, ako sa mi to konečne podarilo. Po synčekovi už toľko nekričím, aj manžel si to všimol. Napriek tomu, že je toho stále veľa a neviem, ako idú dni, som pokojnejšia. Psychicky sa cítim oveľa lepšie, nie som už nervózna, aj keď toho mám priveľa. Už sa necítim unavená, stále niekde lietam, ale čas si vždy nejako zariadim. Už sa vôbec nepotím. Prestala som používať hrubé slová. Po synčekovi síce niekedy zakričím, ale viem sa ovládať. Teraz si to zorganizujem tak, že rýchlo operiem, navarím a potom sa venujem len jemu. Už nevyvíjam na seba taký veľký tlak, nemá to význam. Predtým som si pripadala ako slúžka, nič iné som nerobila, iba dookola upratovala a stále som synčekovi opakovala, čo má robiť.“

Na otázku, k čomu by sa teraz prirovnala, odpovedá: „Cítim sa ako volavka, niečo ľahké, pokojné.“

Po troch rokoch sa stále cíti dobre. Problémy sa nevrátili, homeopatikum už neužíva. Jej synček trpel neurologickými prejavmi, tikmi rúk pri únave, najmä večer. Tie po podaní homeopatika Nitrogenium 30 C odzneli.

Homeopatia lieči a dokáže trvalo vyliečiť psychické a fyzické ťažkosti rôzneho charakteru. Je však potrebné sa na problémy pozrieť celkovo a vyliečiť príčinu ochorenia.

Lucia Klačková, SAKHom
www.komorahomeopatov.sk
www.homeopatia.sk
Tags: No tags

Comments are closed.