18 homeopatia

Homeopatia a pohyb

Z každej strany sa dnes ozývajú hlasy, že doba je ťažká a bude ešte horšie. Všetko zdražieva a musíme sa riadne obracať, aby sme to prežili. Ľudstvom preteká tichý, zlovestný prúd nabitý strachom a obavami, ako sa to dá všetko zvládnuť. Okrem nenápadného, ale paralyzujúceho pocitu, potrebujeme nový, omnoho rýchlejší krok k tomu, aby sa naplnila rodinná pokladňa. Je to len v pohybovom aparáte alebo je potrebný aj iný pohyb? Odpoveď je mnohým hneď jasná. Samozrejme, potrebujeme aj inú schopnosť zmeny ako len fyzickú. Ak však telo nie je v poriadku, myslíme hlavne naň a nie na svoje duchovné napredovanie. Vtedy sa len ťažko odpútavame od bolesti a žijeme najmä svojou chorobou. Sťažuje nám to potom správne naplnenie našej transformácie. Lebo prerod je to hlavné, čomu nás chce táto ťažká doba naučiť. Môže nám v tom pomôcť homeopatia?

IMG_20220521_151920_edit_141260658162297

Dostala som nedávno otázku

Dostala som nedávno otázku, milí priatelia, či je možné nájsť odpoveď, kto a skadiaľ ovláda náš kolektívny život. Zostala som zaskočená, možno nie ani obsahom, ale skôr pôvodcom otázky, pretože dosiaľ nikdy som nedávala do súvisu podobné úvahy s ich autorom. Týmto konkrétne. Človek dovtedy pre mňa jednoduchého zmýšľania, ktorý automatizuje návyky svojho fungovania vo vzťahu k očakávaniam systému a spoločnosti. A tu šup, toto sa znenazdajky opýta. V tej chvíli som si prehrala, ako i ja povrchne vplyvom zhonu a udalostí vnímam zmeny. Ony sa naozaj dejú. Priamo pred našimi očami. A v myšlienkovom tichu navonok začínajú byť energeticky naozaj hlučné. Poviem inak, vibrujú naozaj silno a všade okolo nás.

58. jesen

Oseň

Je jeseň. Zlatavé lúče slnka nazerajú do našich príbytkov žehnajúc hojnosťou plodov, o ktoré sme sa celý rok starali. Farebné listy padajú na zem a s tým šuchotom sa nám vynárajú spomienky z detstva na prechádzky lesom, púšťanie šarkanov, vôňu ohňa, šípkového čaju či pečených gaštanov. Nastáva rovnováha medzi naším vnútorným svetom a vonkajším.

1

Objavili sme pre vás

Kalendár: Silové miesta Slovenska 2023

Kalendár je určený ľuďom s aktívnym prístupom k životu, poradcom alebo fanúšikov feng šuej, ako aj terapeutom praktizujúcim klasickú čínsku medicínu. Vo ôsmom vydaní uverejňujeme 14 farebných fotografií, z ktorých môžete pocítiť silu a energiu týchto miest alebo sa na svojich potulkách vydať priamo na miesto a vnímať ju naplno. V kalendári nájdete:

strelec

ČAROkruhy v znamení zvieratníka

Október 2022
Baran milý, október má zmeny priamo v popise práce v našich zemepisných šírkach, tak sa aj my pozrieme, aké impulzy na zmenu ponúkajú planéty v určitých znameniach práve v októbri. Veď sa hovorí – zmena je život. Zmena, pohyb je aj spôsob, aby voda v studničke zostala čistá, nesmrdela, aby náš život nesmrdel, ale voňal po živote. Spln bude dôležitý pre teba, lebo je 9. 10. o 22:57 h v Baranovi. Môže priniesť trochu nespokojnosti, ale pripomínam: keď cítiš nespokojnosť, pozri sa na jej koreň. U teba korienok nespokojnosti môže byť teraz v partnerskom vzťahu. Osobnom či obchodnom. Pozri naň skôr, ako stihne prerásť do lavíny, a pochop, prečo nespokojnosť prichádza. Keď pochopíš, vyriešiš. Pripomeniem hneď za splnom aj deň 11. 10., keď o 2:00 h Merkúr vstupuje do Váh v dome hodnôt (cháp v oblasti života). Venuša rétoriku Merkúra zjemní a je dosť možné, že priaznivo vstúpiš do osobných a obchodných rozhovorov. Pozor však, ak by si sa chcel nasilu všetkým zapáčiť a byť poslušným chlapcom, poslušným dievčaťom. Mohol by si voliť kompromisy, ale pamätaj: kompromisy, to sú krysy. Slnko vstupuje 23. 10. o 12:36 h do Škorpióna a v ten istý deň o 10:00 h doň vstúpi aj Venuša. Trochu šteklivá erotická nálada môže prísť, prejdi týmto obdobím dôstojne a verný sám sebe, svojím hodnotám. Nov bude 25. 10. v Škorpiónovi o 12:51 h, hviezdy ti žehnajú. Užívaj zdravie, svoju silu. Ak si dlho odkladal nejaké túžby, sny, plány, projekty, možno by stálo za to ich teraz oživiť, rozprúdiť energiu okolo nich. Mantra na október: Konám čisto a dôstojne.

IMG_20220915_162318~2

Utajené lesné obrady

Najmilovanejšia náplň týchto dní: obraz – les ako tajomstvo, prísvit, ťažká perina vôní hodená medzi stromy, ideš, voniaš, čucháš, plazíš sa v podrepe, podliezaš konáre, odlupuješ z pníkov, v predklone s očami zabodnutými do zeme pod nohami, celé hodiny v daždi, v teple, počasie nerozhoduje. Prirovnávajú to k vášni. A možno to aj vášeň je – pôsobí cez zmysly a opantáva ťa to celého, raz v roku. A je to presne tento čas.

1 knowledge-1052013

Neoriem, nesejem, samo sa mi rodí

Prvky demokracie nachádzame už v starovekých štátoch. O tom, či je demokracia najlepšou formou vlády v spoločnosti, viedli spory už antickí autori. Demokratické riadenie spoločnosti vychádza z dávnych tradícií, aj keď mnohí sa domnievajú, že demokracia je výdobytkom moderných čias.
Demokracia ako forma riadenia spoločnosti má aj u Slovanov veľmi dávnu históriu. Predchádzala z feudalizmu, ktorý bol existenciou demokratických tradícií natoľko ovplyvnený, že viaceré demokratické prvky v ňom pretrvali až do jeho zániku v devätnástom storočí. Prejavovali sa napr. vo voľbe panovníkov, pričom právo voľby bolo v rukách najvyššej šľachty, ale tiež vo voľbe dedinských richtárov.
S demokraciou sú nevyhnutne spojené voľby. Ale existencia inštitútu volieb pritom vôbec nezaručuje, že v krajine panuje demokracia, ako dokladajú voľby z čias feudalizmu.

mom-2208928

Zrodenie matky

Keď sa rodí matka – Šestonedelie – Štvrtý trimester – Matrescence

Tehotné ženy sa zvyčajne pripravujú na samotný pôrod a navštevujú predpôrodné kurzy. S partnerom vyberajú miesto pôrodu a osoby, ktoré ich budú sprevádzať. Všetka energia je zameraná na jediný cieľ – porodenie bábätka. Tým sa to končí. Opak je však pravdou. Pôrod je len začiatok. Začiatok dlhej cesty materstva a rodičovstva, objavovania seba a svojho vnútorného sveta, spoznávania svojich temných stránok, liečenia zranení a bolestí. Šestonedelie je transformačné obdobie po pôrode.