IMG_20230502_143107

Máj nám prináša, milí priatelia, do života sviežosť farieb a vôňu pučiacej prírody

Máj nám prináša, milí priatelia, do života sviežosť farieb a vôňu pučiacej prírody. Energie, vibrovanie, dokonalý pocit. Vnemy, ktoré človeka ovládnu natoľko po uplynulom období sychravosti, že mnohí ľudia začínajú vidieť vec inak. A to je správne. Vidieť dokonalosť všetkého sa musíme učiť celý život. Jar nám prirodzene ukazuje viditeľné príklady, z ktorých je možné tešiť sa.

1 uvodna fotoZAKLADNÉ DERMATOGLYFY

Záhadné dermatoglyfy

Povrch našich dlaní a prstov je pokrytý jemnými kožnými brázdami – papilárnymi líniami. Zložité obrazce, ktoré papilárne línie vytvárajú, dostali pomenovanie „dermatoglyfy“. Okrem dermatoglyfiky a daktyloskopie sa nimi zaoberá aj chirológia, ktorá zisťuje povahu človeka z jeho rúk.

1 venus-11022

Venuša: kráľovná hviezdnej podpory

Venuša má nesmierne dôležitú úlohu – je to kráľovná nášho súboru hviezdnej podpory. Zosobňuje svet našich citov, rozhoduje o tom, k čomu sa budeme cítiť v živote priťahovaní, čo nás bude napĺňať radosťou, k čomu budeme pristupovať s vášňou a nadšením, ona nám hovorí, čo potrebujeme, aby sme sa cítili milovaní. Je správkyňou našich túžob, životnej radosti, spokojnosti. Drží v rukách najcennejší poklad, ktorý vlastníme – našu životnú energiu a vzťah, ktorý si s Venušou vytvoríme, rozhoduje o tom, ako budeme s našou najcennejšou energiou zaobchádzať. Naša životná energia je naša sexualita – je to najsilnejšia energia vo vesmíre, pretože je schopná stvoriť nový život. A práve Venuša rozhoduje o tom, kam naša životná, tvorivá energia poputuje a rozhoduje sa podľa toho, či sa cíti hodnotná, spokojná sama so sebou, či sedí na svojom kráľovskom tróne a je si vedomá svojej hodnoty. Vieš, ako to býva – spokojná kráľovná znamená spokojné kráľovstvo, nespokojná kráľovná… No, vieš si to predstaviť. ☺ Veď aj partnerský vzťah alebo rodina vždy odráža najmä to, či je spokojná žena, a tak isto je to aj v našom hviezdnom súbore, preto ak chceme, aby sme mali dostatok energie, aby sme sa cítili spokojní, milovaní, aby sme zažívali hojnosť, potrebujeme sa o svoju Venušu dobre postarať, porozumieť jej potrebám a vyživiť ju. Ona sa nám za to naozaj štedro odmení.

1A

Objavili sme pre vás

Kniha: Myseľ celého tela, Thomas R. Verny
Kniha dáva dohromady rad nových objavov z odboru fyziológie, genetiky a kvantovej fyziky, predkladá pádne dôkazy o tom, že všetky telesné bunky, nielen bunky nervové, majú pamäť, ovplyvňujú genetické kódovanie a prispôsobujú sa zmenám prostredia. Toto ich správanie prispieva k fenoménu mysle a vedomia. Myseľ nie je iba v mozgu a mozog nie je iba v hlave.

1 byk

ČAROkruhy v znamení zvieratníka

BÝK, dávam ti venušanský dar stability, kvality a luxusu vo všetkých rovinách žitia. Prečo venušanský? Pozri na Alexandrin obraz. Venuša, planéta lásky, tancuje nežný tanec na býčej hlave. Vie, že je v bezpečí aj v náročných pozíciách. Vie, že situácia pozemsky logicky nelogická je. Napriek tomu si vytvorila bublinu dôvery a tancuje, vlní sa, ponúka krásu i ladnosť tela. Luxus danej chvíle. Spojenie ženskej a mužskej energie v jeden harmonický celok. Ona ladnosť, on bezpečie. Ona pohyblivosť, on stabilita. Ona neuchopiteľná, on silne v hmote. Obaja spojení tenkými vláknami dôvery, radosti, sily, múdrosti vekov. Venuša a Býk, obaja jedno sú. Dávam ti, Býk, aj dar pohybu. Nie však obyčajného. Každé znamenie zverokruhu si nesie svoj originálny pohyb. Ty sa pred každým krokom stíšiš. Dáš si čas. Precítiš situáciu i budúce došliapnutie. Pôjdeš na istotu, ktorá v pozemskom svete neexistuje, no pamätáš si ju niekde v hĺbke svojich buniek. Vieš, že krokom vedľa si už mnohokrát stratil život, že stačilo malé zaváhanie a nebol si. Teraz to bude inak – viac uvažovania, viac preciťovania, viac napojenia na zdroj, viac času na každý krok. Čo na tom, že svet chce rýchlosť, že svojou rýchlosťou sa ženie do chaosu a krízy? Rýchlosť a askézu už máš za sebou z mnohých zrodení. Pre teba dnes pokojný krok znamená šťastný život. Nech sa tak stane.
S láskou slovom Sarita, obrazom Alexandra Hudecová

1 Odhalenie sochy Rastislava na Devíne

Po stopách slovanstva o tajomstvách histórie

Amatérski historici, pseudohistorici, konšpirátori, rojkovia. Tak rôzne im hovoria historici. Sú v každom štáte. Často prinášajú iné správy ako oficiálna historiografia. Jednému z nich sme mnohokrát dali priestor v našom médiu, jeho články zaujali, bola živá diskusia. Alan Dolog. Dôchodca, ktorý sa narodil na Gemeri, pôsobil ako chemik, technológ, neskôr ako ekológ v plynárenstve.