Milí čitatelia

Milí priatelia, čitatelia, kamaráti, známi aj neznámi,
mnohí sa nás pýtate, či bude vychádzať časopis Vitalita,
píšete, že Vám chýba a radi by ste ju opäť držali v rukách.
Dali sme v radakcii hlavy dokopy – a prišli sme na spôsob, ako by to bolo možné.
(Zistili sme, že “Zmena je naozaj život” – a pri Vitalite a jej informáciách to platí dvojnásobne:)
Vitalitu vydáme v roku 2024 ako 3 mesačník – Jar, Leto, Jeseň, Zima.
Zaplníme ju kvalitnými článkami, odbornými názormi i osobnými príbehmi – tak ako ju poznáte.
Zakúpiť sa bude dať cez predplatné, to znamená, že sa nebude dať kúpiť v stánkoch, budeme ju distribuovať priamo do vašich schránok.
Cena ročného predplatného bude 72,- eur.
V cene budete mať 4 krát do roka časopis Vitalita v rozsahu minimálne 120 strán a poštovné.
Na to, aby sme tento projekt mohli spustiť, potrebujeme mať minimálne 1000 predplatiteľov.
Máte o predplatné záujem? Pošlite nám e-mail na adresu: vitalitasro@gmail.com
Do poznámky uveďte Vaše menom a adresu, kam by ste chceli zasielať časopis.
Následne Vám na mail pošleme číslo účtu s podrobným popisom k platbe.
V prípade, že poznáte niekoho z vášho okolia, komu by ste chceli časopis venovať ako dar, neváhajte:))Pokiaľ poznáte niekoho, kto by mal o časopis Vitalita záujem, dajte mu prosím o tejto možnosti vedieť. Ak sa nám podarí dosiahnuť nevyhnutný počet “ľudí na jednej lodi”, ideme spoločne do toho:).
Ďakujeme a tešíme sa na Vás pri čítaní .
Všetko dobré
Michal Opeta a celá redakcia Vitality.

strelec

ČAROkruhy v znamení zvieratníka

Milí čitatelia, Uran v mojom tranzitnom horoskope si doplával do šiesteho domu, ktorý hovorí o práci. Keď som naň pozerala, šlo mi hlavou: „Som na dôchodku, tak o akej práci mi chce Uran povedať?“ Po chvíli mi došlo – môj Uranik chce zmenu v tom, čo robím, aj keď to, čo robím, zaraďujem skôr do kategórie MILUJEM. Milujem písanie, milujem etikoterapiu, milujem astrológiu, milujem svet, milujem seba, a tak z lásky k sebe uzatváram jednu kapitolu svojho života.

235152262

Deň medveď

Nejednoznacný postoj ľudí k vládcovi lesov, Tomu, kto je med, je tu odnepamäti. V mýtoch starých národov, Slovanov nevynímajúc, požíva vážnosť a úctu, ale sa ho ľudia tiež boja. (Medveď vyvoláva vášne aj dnes, keď sa, v snahe stať sa človekom, prebíja čoraz hlbšie do nášho , ako tak bezpečného sveta v civilizácii…)Prichádza nám na um paralela s Morenou – bohyňou smrti – života – smrti. Krásnou, a strašnou. Medveď je pre nás bytosťou s iných svetov, meno ktorej nesmieš vysloviť, lebo sa zjaví. Počuje tvoj hlas a číta tvoje myšlienky. Prichádza z dávnych čias, a jeho meno je tajné, možno dnes už zabudnuté, pretože Ten, čo je med, je opatrný opis tohto čudesného tvora, čo vie chodiť aj po dvoch. Nie jeho pravé meno.

woman-2725337

Pod vodou

SEN: Ležím pri vode, je krásna, čistá, neobmedzená. Plávajú v nej ľudia, aj deti. Zrazu, pár metrov pred sebou, zbadám plutvu – tú typickú žraločiu! Neďaleko pláva chlapec. Vykríknem. Ľudia nič nezbadali, žralok sa ponoril. Ja ho však vnímam. Voda začína stúpať. Už je skoro pri nás, zaplavuje nám veci. Všetci rýchlo balíme veci, vybiehame na svah za nami.

beach-1850250

Cíť sa ako najmilovanejšie božie dieťa

„Boh poslal na svet svojho jednorodeného syna, aby sme boli schopní uvidieť a uveriť, aby sme skrze neho mali život, aby sme mali život, nie živorenie, aby sme mali možnosť vidieť, aké to je žiť v spojení a v láske.“ Otvoril tému božej lásky jeden z absolventov školy etikoterapie Advaita aj citátom – Božia láska k nám sa prejavila v tom, že boh poslal na svet svojho jednorodeného syna, aby sme skrze neho mali život (Jánov 4:9)

strelec

ČAROkruhy v znamení zvieratníka

STRELEC, dávam ti do daru veľké srdce. Chceš – nechceš? Pridávam doň aj vášeň. Vieš, takú ohnivú, živočíšnu, prastarú, novú. Všetky pudy sa v nej stretnú, aby si spoznal, ako vonia spotené ľudské telo, aby si zabudol v milovaní, že je spotené. Stále málo? Chápem. Tvojím vládcom je vznešený Jupiter, planéta šťastia a mnohých možností, tak chceš viac. Načo sa obmedzovať? Pridávam celú nošu slobody. Berieš? Áno, berieš. Uvedom si však – ak ju neunesieš, túžba po slobode ťa bude zväzovať. Budeš túžiť za slobodou, budeš kričať po slobode, bude ti pod nosom stáť a ty ju neuvidíš. Sloboda je veľký dar, no nenájdeš ju vo vonkajšom svete. Môžeš sa obzerať, kam len tvoje oči dovidia. Kým ju však neobjavíš vo svojom srdci, nebudeš ju vidieť nikde. Potrebuješ najprv rozpoznať pravdu k sebe samému, potom úctu, lásku, sloboda je darom tejto vnútornej cesty.