VEĽKÁ OČISTA SEPTEMBROVÉHO NOVOLUNIA V PANNE

Novolunie v znamení uzemnenej, usilovnej a praktickej Panny vrcholí v piatok 15. septembra ráno o 3:42 hodine. Z pohľadu pozemšťana stoja vtedy Slnko i Mesiac vedľa seba v spojení a vydávajú sa na svoju ďalšiu cyklickú mesačnú púť oblohou. Obdobie novolunia trvá 3 dni pred a 3 dni po uvedenom dátume. Môžete pociťovať tlak a napätie v brušnej časti, v črevách, slinivke a vôbec v tráviacom trakte. Pozor aj na zmyslové orgány – hlavne oči a uši.
Keďže pripadá na tento deň sviatočné voľno, ideálne je dopriať si relax, oddych a pozorovať svoje pocity, vnemy, venovať sa sebe, spojiť sa so svojim vnútorným svetom a meditovať. Najdôležitejšie je nezapájať sa do konfliktov, nepodporovať svojou pozornosťou a energiou negatívne aspekty života, nepreťažovať sa, dopriať si odľahčenú stravu alebo pôst a zdravý pitný režim. Pri vnútornom napätí a vyplavovaní negatívnych pocitov je dôležité byť prítomný a vnímavý, prežiť si ich bez potláčania a úteku pred nimi, byť k sebe súcitný a láskavý, harmonizovať svoje emócie, uvoľniť ich starostlivosťou o seba, vedomým dychom či pohybovou aktivitou, a snažiť sa pochopiť, čo vám prišli povedať.
Toto novolunie uzatvára retrográdne obdobie Merkúra, vládcu narodených v znamení Panny, ktoré mohli sprevádzať nedorozumenia, hádky a kolízie, určitá blokácia cestovania, uzatvárania dohôd, zmlúv alebo obchodov.
Je dobré vziať do úvahy aj aktuálne konštelácie ostatných planét našej Slnečnej sústavy, nakoľko ide o veľké nebeské telesá, ktoré ovplyvňujú pohyby kvánt energií. Slniečko a Merkúr máme v Panne, Venušu v Levovi, Mars vo Váhach, retrográdny Jupiter v Býkovi, retrográdny Saturn v Rybách, retrográdny Urán v Býkovi, retrográdny Neptún v Rybách a napokon retrográdne Pluto v Kozorožcovi. Takže okrem Merkúra je ešte stále retrográdnych planét päť!
Navyše napäťová kvadratúra Venuše a Jupitera vyvoláva pomerne veľké vnútorné konflikty, zveličovanie a dramatizovanie súčasných životných situácií, hodnôt a reakcií.
Panna je ale celkove príjemné obdobie a ľudia narodení v tomto astrologickom znamení sú známi vzorným plnením úloh. Ich typické vlastnosti sú spoľahlivosť a poriadok, systematickosť a usporiadanosť. Sú pevne zakorenení a ukotvení na Zemi. Prejavuje sa to v ich usilovnosti, vytrvalosti, zmysle pre službu iným, detaily a čistotu. Ich vládnuca planéta Merkúr ich pobáda neustále sa vzdelávať, aj preto pripadá po letných prázdninách a dovolenkách začiatok školského roka a návrat do práce na tento čas. Panny sú skvelé organizátorky a vynikajú v pomáhajúcich profesiách. Neustále majú chuť niečo vylepšovať a skavlitňovať.
Ktoré z týchto životných aspektov pozorujete, vnímate a vidíte v týchto dňoch u Vás? Je skvelé a stále viac a viac nutné mať v základných veciach jasno, byť teraz a tu, žiť v pravde a prítomnej chvíli…
Upratujete, triedite a zrovnávate si doterajšie otlačky udalostí a zážitkov v sebe a okolo seba?
Rozoberáte múry starého života – tehlu po tehle a staviate si nový domov v Novej Zemi cez srdce?
Tvoríte slobodne a vedome – v prijatí zodpovednosti za to, aké majú vaše osobné rozhodnutia, myšlienky a činy dôsledky a súvislosti?
Ste spojení so Zemou aj Nebom?
Finalizujete doterajšie projekty, uzatvárate nefunkčné vzťahy, posúvate ich na novú kvalitatívnu úroveň?
Tak tento požehnaný čas zberu plodov vašich doterajších osobných dobrých skutkov a rozhodnutí pred silne transformačnou jeseňou maximálne zúročujete. Ak ste ešte k tomu v týchto dňoch aj na správnom mieste, so správnymi ľuďmi a v správnom naladení, dejú sa vám s ľahkosťou a radosťou nádherné zázraky a synchronicity.
Čo k tomu treba?
Spojenie so svojím stredom, načúvanie vnútornému vedeniu, dôveru, odhodlanie, vytrvalosť, rozhodnosť a udržovanie sa čo najviac vo vysokých frekvenciách vnútorného pokoja, čistoty, jasnosti, viery, nádeje, lásky a svetla.
Ako na to? Napríklad počúvaním, hraním a spievaním vysokovibračných mantier, meditáciou a vizualizáciou, trávením maximáneho času s pozitívnymi a milovanými ľuďmi, v prírode, v záhrade a na vidieku. Môžete sa pre to taktiež obklopiť kryštálmi, venovať sa vašim ušľachtilým koníčkom, domácim zvieratám, navštevovať energeticky silné miesta, variť si bio – vegetariánske vysokovibračné jedlá, piť veľa čistej vody, smiať sa a žartovať, spojiť sa so svojim srdiečkom a tvoriť pre najvyššie dobro svoje a vašich milovaných.
AFIRMÁCIA: Triedim, upratujem a očisťujem všetky aspekty môjho života. Tak môžem žiariť zo dňa na deň viac a viac.
Silvia Monnot
Tags: No tags

Comments are closed.