Novolunie vo Váhach

NOVOLUNIE VO VÁHACH A PRSTENCOVÉ ZATMENIE SLNKA

V sobotu 14.10. o 19,45 h vrcholí novolunie vo Váhach spojené s prstencovým zatmením Slnka. Vzdušné astrologické znamenie Váhy nám do života prináša ideálny čas na venovanie pozornosti harmónii, kráse a vďačnosti, návrat do rovnováhy vo všetkých aspektoch, starostlivosť o naše partnerské, rodinné a medziĺudské vzťahy, rozjímanie, ukončovanie projektov a záležitostí smerom ku kĺúčovému bodu zimného slnovratu 21. 12. 2023.
Pre narodených v znamení Váh je to okrem dňa ich narodenín veľmi dôležitý okamih pre úspešnú tvorbu zámerov, plánov a aktivít do budúcnosti, keďže začínajú ďalší ročný cyklus. Zatmenie Slnka súvisí s novom Mesiaca. To znamená, že sa určité záležitosti uzatvárajú a tým pádom sa niečo nové môže začať. Účinok trvá pol roka. Niektorí ľudia sa môžu cítiť teraz unavení alebo predráždení. Ak vás zaujíma, ako to vplýva konkrétne na vás, zistite v osobnom horoskope, kde máte Váhy, a teda v akej oblasti života sa vás zatmenie týka.
Nov je pre všetkých okamihom začiatku nového mesačného cyklu, keď Slnko a Luna sa na oblohe ocitnú vedĺa seba, preto je Mesiac ako satelit planéty Zeme tmavý a vydajú sa každý po svojom na ďalšiu cca 29,5-dňovú púť. Sú to obrovské kozmické telesá s veĺkou gravitačnou silou, takže vplyv na človeka a všetky súčasti prírody je zrejmý. Slnko (mužský princíp) je náš základný zdroj energie a života na Zemi. Mesiac (ženský princíp) stabilizuje polohu osi našej planéty tak, aby na obežnej dráhe okolo Slnka bol na matičke Zemi zachovaný a kvitol živý Život.
Prstencové zatmenie Slnka a nov Mesiaca v astrologickom znamení Váhy je krásna astronomická udalosť – ako vidíte na fotke. Nebude ho však vidno na Slovensku, ani v Európe. Dá sa pozorovať len z územia Severnej, Strednej a Južnej Ameriky. Čiastočné zatmenie Slnka bude viditeľné pre viacero amerických štátov, no prstencové zatmenie Slnka budú môcť sledovať len obyvatelia 8 štátov na juhozápade USA od Oregonu po Texas. Pozorovať sa dá aj z územia Brazílie. Tento typ zatmenia sa tam znova objaví o 11 rokov. Táto udalosť umožní prenastavenie mocenských, patriarchálnych priorít a mužských hodnôt do väčšieho súladu, pravdivosti a zmyslu-plnosti.
Čo ešte môže vplývať v týchto dňoch na naše pocity a emócie? Vo vzdušných Váhach máme okrem Slnka a Mesiaca aj Merkúr, ktorý vládne mysleniu, vzdelávaniu, komunikácii, cestovaniu, obchodu, atp. Veľké planéty sú retrográdne – Jupiter a Urán sú v zemskom Býkovi, Saturn a Neptún vo vodných Rybách. Venuša v zemskej Panne je v tzv. páde, čo oslabuje všetko, čo Venuša symbolizuje: krásu – tela, duše a sveta, lásku a vzťahy, túžby a vychutnávanie života, zábavu a radosť. Saturn je prirodzený „nepriateľ“ Venuše, ktorý ju krotí a degraduje jej vplyv. Pluto je v zemskom Kozorožcovi, Čierna Luna – Lilith je v Panne, Severný uzol a Cheirón – vnútorný liečiteľ sú v Baranovi. Mars v Škorpiónovi v trigone na Saturn nám dodáva silnú vôľu, príliv energie, vytrvalosť a pevnú disciplínu. Aspekt Saturna zabezpečuje, že čo začneme teraz, aj úspešne dokončíme.
Aj keď prstencové zatmenie Slnka u nás nevidíme, 28.októbra nás čaká ešte čiastočné zatmenie Mesiaca spojené so splnom v Býkovi, ktoré bude viditeľné aj z územia Slovenska.
Pokiaĺ sme vo Svetle uvedomenia, teda správne informovaní, pripravení a pracujeme s tým konštruktívne, tieto udalosti nás podporia v do-čisťovaní, do-laďovaní, do-riešovaní a v do-končení doterajších záležitostí. Až keď pochopíme a správne uchopíme nielen straty a náročné situácie, ale aj obohatenie o nové schopnosti vďaka tomu, čo sme zakúsili a prežili, nemusíme si tieto lekcie už zopakovať a môžeme vykročiť svojim správnym smerom vpred – lepšie a múdrejšie, citlivejšie a vedomejšie, viac harmonicky a láskyplne k sebe, iným a svetu.

AFIRMÁCIA: Žijem v šťastnej rovnováhe a vo svetle vedomia.
Silvia Monnot

Tags: No tags

Add a Comment

Your email address will not be published. Required fields are marked *